Refarm
» Biyogüvenlik konusunda Türkiye’nin öncü firmalarından Refarm A.Ş.’nin bilgi paylaşım web sitesine hoş geldiniz. English  |  Türkçe
 
 
Anasayfa » Ekipmanlar » Hurricane Sprey Makinesi
 
Kanatlı Ürünleri
Ruminant Ürünleri
Çevre ve Akua Ürünleri
Pet Ürünleri
At Ürünleri
Sera Ürünleri
Ekipmanlar

» Hurricane Sprey Makinesi

 
 
  

Ayarlanabilir partikül büyüklüğüne sahip olan cihaz, 7 ila 30 mikron çapları arası (1 mikron= 1/1000mm) damlacık atar. Elektrik olan her yerde kolayca kurulup kullanılabilir.Hava dezenfeksiyonu, sisleme, sprey aşı yapılması, kuşlukahaneler, gıda işleme ve depolama tesisleri, sağlık kuruluşları en yaygın kullanıldığı yerlerdir. Atılan sıvının akışkanlığına göre saatte 4 ila 24 litre arası solüsyon atabilir.Depo haznesi 1 galondur.
                                                                                  
TANIM


Kimyasal uygulanan, plastikten yapılmış, üç sert ucu bulunan elektrikli, portatif aerosol bir uygulayıcıdır. Bu alet, ıslanabilir tozlar ve akışkan olanlar dahil yağ ve su bazında kimyasal uygulamalar için hazırlanmıştır. Gövde ve tanklar, kimyasal olarak dayanıklı yüksek yoğunlukta polietilenden yapılmıştır. Aerosol olarak veya sisleme şeklinde uygulanan pek çok kimyasal madde için kullanımı faydalıdır. Örneğin hastanelerde, okullarda, huzuevlerinde, seralarda, ahırlarda, depolarda, evlerde ve çiftlik binalarında kullanılan dezenfektanlar, deodorantlar, antiseptik ve böcek ilaçları. Tanecik büyüklüğü, maddelerin yapışkanlık ve akışkanlığına göre 7-30 Mikron MMD dir.
(Ayarlanabilir partikül büyüklüğüne sahip olan cihaz, 7 ila 30 mikron çapları arası ( 1 mikron = 1/1000 milimetre) damlacık atar. Elektrik olan her yerde kolayca kurulup kullanılabilir. Hava dezenfeksiyonu, sisleme, sprey aşı yapılması, kuluçkahaneler, gıda işleme ve depolama tesisleri, sağlık kuruluşları en yaygın kullanıldığı yerlerdir. Atılan sıvının akışkanlığına göre saatte 4 ile 24 litre arası solüsyon atabilir. Depo haznesi 1 galondur.)

ÇALIŞMA ESASLARI

Makine şunlardan oluşur: Püskürtücü boru, hortum ucu sistemi, hortum ucu yuvası, solüsyon tankı, bir ölçüm valfı. 
Püskürtücü, tek aşamalı axial kompresör olup 20.000 RPM hızında çalışan üniversal motorla işletilir. Püskürtücü hortum ucu sistemiyle geniş bir hava hacmini hareket ettirir. Bu sistem 3 ayrı hortum ucundan oluşur; bunların her birinin iki pervane kanadı seti vardır. Bunlardan biri havanın saat yönünde , diğeri ise saatin aksi yönünde dönmesini sağlar. Sirküler güçlerin kesişme hareketi, maddeyi parçalayarak zerreler halinde dağıtır. Ayrıca, hava akımı özel şekilli sıvı tüpler sayesinde tüpler içinde negatif bir basınç yaratır. Bu negatif basınç, kontrol valfı aracılığı ile sıvının tanktan çekilmesini ve havayla parçalanarak aerosol veya sisi damlarlı haline dönüştürüldükleri hortum ucu sistemine geçmelerini sağlar. Parçalanmadan sonra, damlalar hortum ucu sistemi sayesinde hava cereyanıyla makineden atılır.
Genel olarak, çıkım damlalarının ölçüleri yapışkanlığın ve alış oranının artmasıyla artar. Solüsyonun akışkanlığı ölçülerek makinedeki sıvı oranı ve bu oranlara tekabül eden tanecik ölçüleri kesin olarak belirlenebilir.


                     
 
» FAALİYET ALANLARIMIZ » BİLGİ BANKASI » ÜRÜN VE HİZMETLER                        » ÜRÜN VE HİZMETLER » LİNKLER
· Hayvan Sağlığı
· Çevre Sağlığı
· Gıda Güvenliği
· İnsan Sağlığı

» İLETİŞİM
· Adres Bilgileri
· Mesaj Formu
· Site Haritası

·  Hayvan Sağlığı
·  Ruminant Ürünleri
·  Kanatlı Ürünler
·  Equine

·  Evcil Hayvanlar

·  Akuakültür

·  Çevre Sağlığı

·  Rodent Kontrol


· Dezenfektanlar
· Aşı Stabilizatörleri
· Su pH düzenleyicisi
· Rodent Kontrol Ürünleri
· Haşere Kontrol Ürünleri
· Kuluçka Makineleri ve
  Otomasyon Sistemleri

· Yumurta Sanitasyon Makineleri
   ve Vakum Tankı

· Buzağı / Oğlak Kulübeleri
· Buzağı Besleme Makineleri
· Buzağı Mamaları
· Kuzu / Oğlak Mamaları
· At Performans Ürünü

· Yem Katkı Maddeleri ve
  Konsantre Civciv Besleme Ürünü

· Havalandırma Sistemleri

· Sera-Bir
· Set Bir
· Tusedad
· Yum-Bir
· Visad
Tüm hakları saklıdır. Copyright © 2014 Web Tasarım Data1