Refarm
» Biyogüvenlik konusunda Türkiye’nin öncü firmalarından Refarm A.Ş.’nin bilgi paylaşım web sitesine hoş geldiniz. English  |  Türkçe
 
 
Anasayfa » Ürün ve Hizmetlerimiz » Dezenfektanlar » Yüzey Dezenfektanları » DSC 1000
 

» DSC 1000

  

Bileşimi ve Özellikleri:

DSC 1000, yüksek yoğunlukta Dodesildimetil amonyum klorür ve optimum temizlik ve biyosidal aktiviteyi sağlamak için iyonik ve non-iyonik sürfaktanların karışımından oluşmuştur. Kirlenmiş yüzeylerin ıslanmasını, yağ ve benzeri organik kirlerin çözülmesini sağlar. Temizleme işlemini hızlandırır, su tüketimini azaltır. Ortamdaki bakteri, virüs ve patojen mantarlara karşı ılımlıdezenfektan etkiye sahiptir. Sertlik derecesi ne olursa olsun her türlü su ile çözelti oluşturulabilir. Tüm çalışma ısılarında konsantrasyonu sabittir.

Kullanım Yerleri ve Sulandırma Oranları

Hayvan barınakları, tavuk çiftlikleri ve benzeri üretim tesislerinde genel dezenfeksiyon öncesi
% 0.5 - 0.1 oranındaki solüsyonu kullanılarak ortamdaki organik kirlerin yanı sıra bakteri, mantar ve mayalardan arındırılması ile dezenfeksiyondan daha iyi sonuç alınması sağlanır.

Çiftlik binalarının terminal dezenfeksiyonunda: 
DSC 1000 çözeltisi m2 ye 0.5 litre gelecek şekilde püskürtülerek uygulanır. Çiftlik binalarının ve hayvan barınaklarının dezenfeksiyonunda yıkama maddesi olarak 1/1000 oranında kullanılır.


Çiftlik ekipmanlarının dezenfeksiyonunda: Yemlikler, suluklar, kafesler, taşıtlar vb gibi ekipmanların dezenfeksiyonunda 1/1000 oranında kullanılır. Ekipmanların kuru temizliği yapıldıktan sonra 1/1000 lik DSC 1000 çözeltisi ile yıkanır ve durulanır.

Kuluçkahanelerin dezenfeksiyonunda: Duvarlar, döşemeler, ön gelişim ve çıkım makineleri, taşıyıcılar ve tepsilerin temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi amacıyla kullanılır. En iyi sulandırma oranı 1/1000 dir.

İçme suyu sistemlerinde: Tavuk çiftliklerindeki su sistemlerinde, su deposu boşaltılır, 1/1000 oranında sulandırılmış DSC 1000, çözeltisi ile tekrar doldurulur, bir gece bekletildikten sonra depo boşaltılıp su ile doldurulur.Belli periyotlarla kullanıldığında zamanla biriken tortularıtemizleyip, dezenfeksiyonunu sağlar.

Yiyecek işleme tesislerinin dezenfeksiyonunda: Tüm gıda işleme tesislerinde (başta meyve suyu ve konserve fabrikaları), bakteri, küf ve mayalara karşı dezenfeksiyonunda kullanılır. Sulandırma oranı 1/1000 dir. Dezenfekte edilecek yüzeylere ve ekipmanlara DSC 1000 çözeltisi uygulanır ve su ile durulanır.

Süt işleme tesislerinin dezenfeksiyonunda: Sağım makineleri, süt ve süt işleme tesislerinin dezenfeksiyonunda özellikle organik atıkların bulunduğu hacimlerin dezenfekte edilmesinde kullanılır. 1/1000 oranında sulandırılır.

Et işleme tesislerinin dezenfeksiyonunda: Kıyma makineleri, kuter mikser, kavurma kazanları, tütsüleme ve klima odaları, doldurma makineleri, pişirme ocakları gibi et ürünü işleme sanayisinde kullanılan makinelerin kaba temizlikleri yapıldıktan sonra 1/1000 lik DSC 1000 çözeltisi püskürtülerek yıkanır ve bol su ile durulanır.


Ticari Şekli: DSC 1000, 1, 2, 5 ve 25 litrelik polietilen şişeler ve bidonlarda sunulmaktadır.

                     
 
» FAALİYET ALANLARIMIZ » BİLGİ BANKASI » ÜRÜN VE HİZMETLER                        » ÜRÜN VE HİZMETLER » LİNKLER
· Hayvan Sağlığı
· Çevre Sağlığı
· Gıda Güvenliği
· İnsan Sağlığı

» İLETİŞİM
· Adres Bilgileri
· Mesaj Formu
· Site Haritası

·  Hayvan Sağlığı
·  Ruminant Ürünleri
·  Kanatlı Ürünler
·  Equine

·  Evcil Hayvanlar

·  Akuakültür

·  Çevre Sağlığı

·  Rodent Kontrol


· Dezenfektanlar
· Aşı Stabilizatörleri
· Su pH düzenleyicisi
· Rodent Kontrol Ürünleri
· Endüstriyel Koku Giderici
· Kuluçka Makineleri ve
  Otomasyon Sistemleri

· Yumurta Sanitasyon Makineleri
   ve Vakum Tankı

· Buzağı / Oğlak Kulübeleri
· Buzağı Besleme Makineleri
· Buzağı Mamaları
· Kuzu / Oğlak Mamaları
· At Performans Ürünü

· Yem Katkı Maddeleri ve
  Konsantre Civciv Besleme Ürünü

· Havalandırma Sistemleri

· Besd-Bir
· Sera-Bir
· Set Bir
· Süt Bir
· Tusedad
· Türkiye Kanarya ve Kafes
   Kuşları Federasyonu

· Türkiye Jokey Kulübü
· Yum-Bir


Tüm hakları saklıdır. Copyright © 2014 Web Tasarım Data1